Patarimai kaip gaminti triušieną - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Spa 6, 2013
12220 Peržiūrų
1 0
Patarimai kaip gaminti triušieną

Įkėlė
Patarimai kaip gaminti triušieną

Patarimai kaip gaminti triušieną

 

  • Kad triušiena neprarastų skonio ir būtų minkšta, marinuokit ją ne trumpiau kaip 2-3 valandas. Marinatui tiks citrinų sultys, baltas ar raudonas vynas, alyvuogių aliejus su pertrintais česnakais. Galima paprasčiausiai išmarkinti mėsą vandenyje su trupučiu acto (triušiena bus ir aromatinga, ir minkšta, bet toks mėsos paruošimas truks ilgiau nei 2-3 valandas :)).
  • Jauno triušio mėsą markinkite tik vandenyje, baltame vyne arba pieno marinate.
  • Būtini prieskoniai ruošiant triušieną – lauro lapeliai, juodieji pipirai, druska ir svogūnai. Papildomi prieskoniai ir žolelės – česnakai, kadagio uogos, krapai, gvazdikėliai, citrinos, cinamonas, rozmarinai, bazilikas, petražolės, salierai, čiobreliai, raudonėlis. Papildomus prieskonius ar žoleles galite naudoti tiek marinatui, tiek gaminimo procese.
  • Nekepkit viso triušio orkaitėje, nes tokiam gaminimo būdui triušiena netinka. Daug skaniau bus, jei triušieną padalinsite į keletą dalių ir pagaminsite atskirai. Užpakalinę dalį atskirkite nuo priekinės (pjaukit prie paskutinio juosmeninio slankstelio). Užpakalinę dalį padalinkite į dar smulkesnes, o kojas perpjaukit per sąnarius. Priekinę dalį padalinkit į 3-4 dalis, priekinių kojų nepjaustykit.
  • Ar triušiena pagaminta, galite patikrinti paprasčiausiu būdu: įsmeikit šakutę į mėsą (jei šakutė lenda lengvai – mėsa iškepus ar išvirus. Toj vietoj, kur smeigėt, turėtų išbėgti ne rausvo atspalvio, o skaidrios sultys).
  • Gaminimo laikas, kepant keptuvėje mažus užpakalinės dalies gabaliukus – 30 minučių, priekinės kojytės ir šonkauliukai keps 20-30 minučių, papilvės mėsytė keps 10 minučių, kepant vidutinio kaitrumo orkaitėje – 30 minučių.
  • Ilgiau kaip valandą triušienos gaminimas neužtrunka, o marinavimo procesas gali užtrukti nuo 2 iki 16 valandų. 🙂
Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti