Triušiena troškinta su daržovėmis - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 29, 2021
1779 Peržiūrų
3 0
Triušiena troškinta su daržovėmis

Įkėlė
Triušiena troškinta su daržovėmis

Triušiena troškinta su daržovėmis

Labai paprastas patiekalas, neįmantrus pagaminimas…., bet ir nereikia nieko daugiau, juk pati triušiena – superinė mėsytė 😉
 
Puikiai tiks prie troškinio sultenės bei juoda duona su pagardais ar be (mums skanu su juoda Agotos duona, paskaninta saulėgrąžomis). Bet šį kartą labai jau norėjome bulvių, tad išsivirėme pora 🙂
Pagaminsite 2 porcijas, užtruksite apie 1 valandą ir 10 minučių.
 
Paskaitinėjau, pasidomėjau, kiek laiko virti triušieną. Daug ir įvairių nuomonių… Na, tuos variantus, kur tik 30 – 40 minučių siūlo virti – iš karto atmečiau, nes tikrai bus dar kietoka triušiena. O jeigu dar vaikui norite duoti, tai iš vis netinkamas gaminimo laikas. Nusprendžiau, kad kai virsiu, seksiu laiką, nuolat patikrinsiu mediniu iešmeliu, ar lengvai, kaip per sviestą jis sminga į mėsytę, ir jau tuomet pati tvirtai žinosiu, kiek laiko virti tą triušieną reikia.
 
Kad pagamintumėte Triušiena troškinta su daržovėmis, reikės:
250 g triušienos (Lapino puotos triušienos mėsa troškinimui ir kepimui), 1 didelės morkos, 1 didelio svogūno, 2 lauro lapelių, 4-5 žirnelių kvapiųjų pipirų, 1 saujos smulkintų petražolių, druskos, maltų juodųjų pipirų, 1 didelio pomidoro, 1 šaukšto pomidorų padažo, aliejaus kepimui (apie 3 šaukštus, gal prireiks ir 4…), 100 ml grietinėlės, vandens.
Garnyrui: sultenės lapų, duonos arba bulvių.
 
Gaminimo eiga:
  • Triušieną įtrinkite druska ir pipirais. Kadangi nelabai vienodi triušienos gabalėliai sudėti pakuotėje, aš dar pasmulkinau didesniuosius.
  • Gilesnėje keptuvėje įkaitinkite aliejų, dėkite triušieną ir ant vidutinio kaitrumo ugnies apkepinkite iš abiejų pusių, kol švelniai apkeps.
  • Kai triušiena apkeps, pilkite puslitrį vandens, įmeskite lauro lapelius bei kvapiuosius pipirus ir virkite, uždengę keptuvę dangčiu, apie pusvalandį. Jeigu visiškai išseks vanduo, įpilkite dar kokią stiklinę (turėsite vis pažiūrėti, kad visiškai neišsektų vanduo ir nepridegtų mėsa). 
  • Kol verda triušiena, nuskuskite morką ir supjaustykite ją šiaudeliais, o svogūną supjaustykite griežinėliais (aišku, nuluptą) ir supjaustykite kubeliais pomidorą (aš nulupau odelę – užpyliau verdančiu vandeniu, palaikiau pora minučių, paskui perliejau šaltu vandeniu ir ji lengvai nusilupo).
  • Sudėkite prie triušienos, keptuvę uždenkite ir troškinkite dar 25-30 minučių (aš troškinau ant vidutinės kaitros ugnies). Retkarčiais pažiūrėkite, kad neišsektų vanduo ir pamaišykite.
  • Supilkite grietinėlę, padruskinkite, papipirinkite juodaisiais maltais pipirais, sumažinkite ugnį iki minimumo, pridenkite dangčiu ir kaitinkite 5 minutes, pamaišydami.
  • Po 5 minučių dėkite pomidorų padažą, suberkite smulkintas petražoles ir dar pora minučių pakaitinkite. Jeigu reikia, įpilkite šiek tiek vandens.
  • Na, kaip ir viskas… Bėgam valgyti! 

Skanaus! 😀

 
 
Recepto Kategorijos:
Triušienos antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti