Pikantiški jautienos, grybų, kumpio ir sūrelio kotletukai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 4, 2018
1247 Peržiūrų
7 0
Pikantiški jautienos, grybų, kumpio ir sūrelio kotletukai

Įkėlė
Pikantiški jautienos, grybų, kumpio ir sūrelio kotletukai

Pikantiški jautienos, grybų, kumpio ir sūrelio kotletukai

Gamindami kotletus nebijokite eksperimentuoti. Kotletų tešlą galite pagardinti grybais. Rudenį tiks įvairūs švieži miško grybai, kitu laiku – konservuoti, šaldyti ar sūdyti. Kaip pagardai kotletų tešlai puikiai tiks ir tepamas lydytas sūrelis, rūkytas kumpis… Siūlau, nebijantiems išsikepti kitokių kotletų nei įprasti, pasigaminti pikantiško skonio kotletukus iš jautienos, grybų, sūrelio ir kumpio.

Gamindami užtruksite tiek pat, kaip ir įprastus kotletus. Aš užtrukau apie valandą (tiek užtruko tešlos kotletams ruošimas bei kepimas, bulvių virimas ir dar suspėjau sriubos išvirti, nes jau buvau išvirusi sultinį…)

Kad pagamintumėte Pikantiškus jautienos, grybų, kumpio ir sūrelio kotletukus, reikės:

500 g maltos jautienos, 150 g šaldytų grybų (naudojau voveruškas),  3 riekelių (apie 100 g ) šviesios duonos, indelio grybų skonio tepamojo sūrelio (180-200 g), 150 g karštai rūkyto kumpio, 1 svogūno (apie 100 g gryno svorio), 1 kiaušinio, saujos šviežiai kapotų petražolių (5-7 g), druskos, maltų juodųjų pipirų.

Gaminimo eiga:

  • Duoną išmirkykite vandenyje.
  • Labai smulkiai supjaustykite arba sukapokite kumpį ir svogūną, grybus supjaustykite ne taip smulkiai.
  • Apie 3-4 minutes ant silpnos ugnies pakepinkite svogūnus su dviem šaukštais aliejaus, tada suberkite kumpį ir grybus. Viską pakepinkite kartkartėmis pamaišydami apie 5-7 minutes. Palaukite kol truputį atvės.
  • Mėsą sumaišykite su kiaušiniu, išmirkinta ir lengvai nusunkta  duona, tepamuoju sūreliu, petražolėmis, pravėsusia pakepinta mase. Padruskinkite, papipirinkite.
  • Gerai išminkykite tešlą, formuokite nedidukus 28-29 kotletukus ir kepkite aliejuje.
  • Kepkite  apie 8-10 minučių ant silpnesnės ugnies, kad tik vos kunkuliuotų aliejus. Paskui apverskite ir kepkite dar 10-15 minučių (galite apie 7-10 minučių kepti uždengę keptuvę dangčiu, o paskui likusias minutes atidengę). Kotletukai neturi būti stipriai apkepę, tad kepkite ant silpnos ugnies.
  • Štai ir viskas. Jeigu nepatingėjote ir tuo pačiu metu, kai gaminote kotletus, išsivirėte ir bulves, skanaukite Pikantiškus jautienos, grybų, kumpio ir sūrelio kotletukus su bulvėmis ir šviežiais agurkais bei pomidorais. Galite paskaninti ir sojų padažu.
Pikantiški jautienos, grybų, kumpio ir sūrelio kotletukai

Pikantiški jautienos, grybų, kumpio ir sūrelio kotletukai

Skanaus! 😉

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti