Prancūziškas vištienos ir pievagrybių troškinys - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Geg 30, 2020
1644 Peržiūrų
6 0
Prancūziškas vištienos ir pievagrybių troškinys

Įkėlė
Prancūziškas vištienos ir pievagrybių troškinys

Prancūziškas vištienos ir pievagrybių troškinys

Tikrai gardus patiekalas, labai skanus padažiukas (na, ar kitaip tariant, skystis, kuriame troškinosi vištiena bei grybai su daržovėmis). Dauguma iš karto suabejos: kepti ant sviesto? Taigi pridegs, prisvils… Naudokite lydytą sviestą (nuotrauka žemiau), jis nesvils, bet jis yra sūrokas, tad vištienos tikrai nereikia papildomai sūdyti. Ir dar… šis sviestas nėra visiška pigiena. Sultinio kubelis. Na, kaip ir daugoka…, kai kam tikrai gali būti sūru… Pasiūlymas: dėkite pusę kubelio, o paskui, jau šiek tiek pasitroškins, paragausite ir žinosite, ar reikia dar ir likusią pusę kubelio įtrupinti 😉 Vynas. Naudokite tokį, koks jums patinka. O su šiuo(nuotrauka žemiau) portugališku vynu, patiekalas jau išbandytas 🙂 

Kad pagamintumėte Prancūziškas vištienos ir pievagrybių troškinys, reikės:

500 gramų vištienos filė, 200-250 g pievagrybių, 2 morkų, 2 raudonųjų svogūnų, 4 česnako skiltelių, 2 šaukštų sviesto, 140 – 150 ml raudonojo sauso vyno, 140 – 150 ml vištienos sultinio, druskos, maltų juodųjų pipirų, 0,5-1 šaukštelio Provanso žolelių, svogūnų laiškų.

Gaminimo eiga:

  • Vištienos filė supjaustykite nedideliais gabaliukais ir apkepkite svieste ant vidutinio kaitrumo ugnies, kol paskrus iš abiejų pusių. Kai apkeps, išimkite iš keptuvės į dubenėlį.
  • Griežinėliais supjaustykite raudonuosius svogūnus bei susmulkinkite česnakų skilteles ir pakepinkite svieste. Sudėkite per pusę perpjautus pievagrybius, trumpais šiaudeliais supjaustytas morkas ir kepkite ant silpnos ugnies apie 4-5 minutes.
  • Tada sudedėkite vištienos gabaliukus, įberkite Provanso žolelių, supilkite vištienos sultinį (kubelį vištienos sultinio ištirpinkite nurodytame vandens kiekyje), raudonąjį vyną, papipirinkite ir, uždengę keptuvę dangčiu, troškinkite ant silpnos ugnies maždaug 10-14 minučių. 
  • Likus porai minučių, suberkite susmulkintus svogūnų laiškus.
  • Troškinį dėkite į lėkštes, puoškite svogūnų laiškais ir ragaukite.

Skanaus! 🙂

 

Recepto Kategorijos:
Vištienos antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti