Vištienos ir kiaulienos šniceliai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 5, 2021
710 Peržiūrų
6 0
Vištienos ir kiaulienos šniceliai

Įkėlė
Vištienos ir kiaulienos šniceliai

Vištienos ir kiaulienos šniceliai

Nežinau, kas tai iš tikrųjų: ar kotletai, ar šniceliai, ar maltos mėsos kepsneliai. Manau, jog sutiksite, kad pavadinimas visiškai nesvarbu šiuo atveju. Svarbu, kad patiekalas skanus 😉

Iš nurodyto produktų kiekio pagaminsite 15 – 16 šnicelių. Didelei šeimai taip, tiek ir prireiks sotiems pietums. Bet jeigu jūsų šeima susideda iš 2 – 4 asmenų – teks išsikepti tik tiek, kiek jūs suvalgote pietums. Kitus šnicelius (mėsą suformuotą ir apvoliotą džiūvėsėliuose) dėkite į šaldymui skirtus maišelius ir kiškite į šaldiklį. Kai tik norėsite juos išsikepti, išimsite valandą prieš iš kameros, atšildysite ir kepkite.

Kai kepi iš šaldiklio ištrauktus ir pilnai atitirpintus šnicelius uždengtoje keptuvėje ir ant pačios silpniausios ugnies, šniceliai tarsi išsitušina, išsipučia, džiūvėsėliai, ypač jeigu jie labai smulkūs, neapskrunda, tarsi susileidžia… ir jau šnicelis tampa panašus į kotletą. O jeigu bandai apskrudinti, tai gaunasi štai taip:  kaip ir nuotraukoje, kur šnicelis ant salotų lapų. Šiuos šnicelius galima ir orkaitėje kepti. Mažiau riebalo bus, traškesnis viršus… Kepti reikėtų 30 – 40 minučių, iki 180 – 200 C įkaitintoje orkaitėje (kepimo laikas priklausys nuo jūsų orkaitės privalumų). 

Galite ir iš mažesnio kiekio produktų gaminti. Štai toks variantas gali būti: apie 450 g vištienos, apie 500 g kiaulienos, 1 šaukšto itališkų prieskonių kotletams, 2 kiaušinių, 2 česnako skiltelių (arba šaukštelio džiovintų česnakų granulių), maltų juodųjų pipirų, druskos, 1 šaukšto su kaupu miltų + 50 ml vandens, maltų džiūvėsėlių ir aliejaus kepimui.

Vištienos ir kiaulienos šniceliai gardūs su grikiais, marinuotais agurkėliais, šviežiais pomidorais bei agurkais, skanu ir su virtomis bulvėmis, ypač su piure bulvių. Taip, be abejo! Garnyrą jūs tikrai sugebėsite pasirinkti patį skaniausią, patį tinkamiausią ir be mano pagalbos.

Kad pagamintumėte Vištienos ir kiaulienos šniceliai , reikės:

 900 g vištienos (pirkau vištienos faršo 450 g pakuotę ir 450 g broilerių šlaunelių mėsos malinio), 900 – 1000 g maltos kiaulienos, 1 kaupino šaukšto itališkų prieskonių kotletams, 1 kaupino šaukštelio džiovintų česnakų, 2 kiaušinių, 0,4/0,5 šaukštelio maltų juodųjų pipirų, 1,5 šaukštelio druskos, 3,5 – 4 šaukštų miltų + 100 ml vandens, maltų džiūvėsėlių (kotletų apvoliojimui), aliejaus kepimui.

Gaminimo eiga:

  • Mėsą sumaišykite su kiaušiniais, prieskoniais.
  • Miltus sumaišykite su vandeniu ir gautą košelę sumaišykite su mėsos mase.
  • Labai gerai išminkykite.
  • Formuokite pailgus plokščius šnicelius (rankas vis pavilgykite vandeniu, kad lengviau formuotųsi, nes mėsos masė bus pakankamai skysta), apvoliokite džiūvėsėliuose (voliojant džiūvėsėliuose, forma susigadins, bet prieš dėdami į keptuvę truputį pataisysite ją 🙂 ) ir kepkite ant vidutinės kaitros ugnies. 
  • Kai viena pusė apkeps, ugnį sumažinkite iki minimumo, kotletus apverskite, keptuvę uždenkite dangčiu ir kepkite, kol gražiai apkeps ir kita pusė. Galite ir nedengti dangčiu keptuvės, bet aš taip darau, kad geriau iškeptų kepinio vidus. 
  • Iškeptus šnicelius valgykite su jums patinkančiu garnyru.
Vištienos ir kiaulienos šniceliai

Vištienos ir kiaulienos šniceliai

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Kepsniai ir antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti