Šonkaulių ir maltos mėsos kelmas - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Geg 13, 2020
3650 Peržiūrų
15 1
Šonkaulių ir maltos mėsos kelmas

Įkėlė
Šonkaulių ir maltos mėsos kelmas

Šonkaulių ir maltos mėsos kelmas

Kaip sako mano šeimynykščiai: kotletas tik daug mandresnis 😀 Bet vistik skanesnis toks kotletas 😉 … Tik toks pastebėjimas: kai valgai karštą tokį kelmą, tai kauliukai tik ir neriasi nuo mėsytė. Tokia minkštutėlė, skanutėlė ir sultinga mėsytė 🙂 😀 O atšalusi, tai kaip ir kiekviena kepta mėsa – truputį pakietėja… Rašau dėl to tokią pastabą, kad paskui neburbėtų kas nors, jog mėsa kieta, blogai čia tą receptą parašė ir t.t. 

Pastaba. Morkos šį kartą nenaudojau. Kepimo laikas priklausys nuo jūsų orkaitės privalumų. Ir ne tik, nes žemesnių šonkaulių kelmą, kepti reikės tikrai trumpiau (mėsos viduje bus mažesnis kiekis, ji greičiau iškeps). Galima svogūną ir morką bei česnaką patroškinti su trupučiu aliejaus ir tuomet sumaišyti su mėsa.

Kad iškeptumėte „Šonkaulių ir maltos mėsos kelmas”, reikės:

Apie 600 g maltos kiaulienos, 1 juostos apie 18-20 cm aukščio ir 45-50 cm ilgio, 1 morkos (galima ir nedėti), 1 didelio svogūno, 2-3 česnako skiltelių, šaukštelio česnakinių laiškų, druskos, maltų juodųjų pipirų, kepsnių prieskonių.

Padažui: 250 g pievagrybių,  1 džiovinto baravyko, poros saujų smulkintų svogūnų laiškų, 100-150 ml grietinėlės, druskos. 

Puošimui: krapų ir petražolių, jei turite.

Gaminimo eiga:

  •  Šonkaulius padruskinkite, papipirinkite ir palikite per naktį (aš įsukau į maistinę plėvelę ir kišau į šaldytuvą).
  • Kitą dieną, kai jau ruošitės kepti kelmą, gerai „išmuškite”” faršą (paimkite maltos mėsos gniutulą ir su jėga meskite į dubenį – faršas bus minkštesnis, puresnis bei geriau sukibęs).
  • Svogūną bei česnaką susmulkinkite, morką, smulkiau nei burokinė tarka, sutarkuokite (jei dėsite), viską dėkite į faršą, berkite visus prieskonius bei dar kartą gerai išminkykite ir išmušikite.
  • Po to 2 šonkaulių juostas sujunkite mediniais krapštukais, pastatykite „tvorą”, o į vidų paspausdami sudėkite faršą. „Kelmą” suriškite bei apdenkite folija.
  • Kepkite 160 laipsnių temperatūros orkaitėje 60 – 80 minučių, po to foliją nudenkite, padidinkite orkaitės kaitrą iki 180 laipsnių temperatūros bei kepkite dar apie 45 – 60 minučių.
  • Palikite orkaitėje ataušti, jei neragausite tuoj pat.
  • Pagaminkite padažą. Baravyką išmirkinkite, pavirkite apie 5 minučių tame pačiame vandenyje, supjaustykite. Pievagrybius supjaustykite griežiniais (ar taip, kaip norite). Dėkite susmulkintą baravyką, pievagrybius į keptuvę su trupučiu aliejaus. Patroškinkite, nuolat pamaišydami,  apie 10-15 minučių. Sudėkite susmulkintų svogūnų laiškų saują – dvi, padruskinkite, truputį pakepinkite ir supilkite grietinėlę. Kai tik grietinėlė pradės vos vos kunkuliuoti, išjunkite.
  • Prieš tiekdami, papuoškite petražolėmis, krapų šakelėmis.
  • Skanu su bulvių koše.
Šonkaulių ir maltos mėsos kelmas

Šonkaulių ir maltos mėsos kelmas

Skanaus! 🙂

P.S. Niekaip nepavyko ištraukti lengvai vieno pagaliuko. Na, ir palikau jį, nes bijojau, kad išardysiu kelmą.

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti