Varškės spurgutės - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Geg 30, 2017
3225 Peržiūrų
14 0
Varškės spurgutės

Įkėlė
Varškės spurgutės

Varškės spurgutės

Šį kartą dėjau ne 4, o 3 kiaušinius. Norėjau išbandyti, ar spurgutės bus tokios pat purios, kaip ir naudojant daugiau kiaušinių. Nes “dalinant” šį receptą, dauguma mano pašnekovių sako, kad labai jau daug kiaušinių reikia. Nors ragaudamos giria… Na, ką padarysi… Taupo… Ir aš pataupiau 🙂 . Ir ką jūs galvojat? Skonis tas pats, purumas taipogi! Tiesa, šį kartą persistengiau su alkoholiu. Ne ne, negėriau, o paprasčiausiai perdaug šliūkštelėjau brendžio į tešlą. Tikriausiai, daugiau nei šaukštą. Skonis dar geresnis! 😀

Kad iškeptumėt varškės spurgutes, prireiks:

3 kiaušinių (naminių), šaukštelio vanilinio cukraus (šį kartą, tikriausiai, daugiau nei šaukštelį įbėriau), 0,5 stiklinės cukraus, 500 g varškės (naminės), nepilnų 2 stiklinių miltų (apytiksliai 400-450 ml), kaupino šaukštelio kepimo miltelių, šaukštelio degtinės arba brendžio, poros bulvių ir aliejaus kepimui (galima maišyti perpus su kiaulių taukais).

Gaminimo eiga:

  • Kiaušinius ištrinkite su cukrumi ir vaniliniu cukrumi.
  • Dėkite varškę, miltus sumaišytus su kepimo milteliais.
  • Užmaišykite tešlą (šį kartą visus produktus suverčiau į dubenį ir išminkiau. Paprasta ir greita).
  • Baigiant minkyti, įpilkite šaukštelį degtinės.
  • Tešla gaunasi lipni.
  • Gautą masę padalinkite į 60 gumuliukų (vieno skersmuo apie 3 cm), kuriuos sudėliokite ant aliejumi patepto stalviršio (rankas taip pat nuolat pavilgykit aliejuje).
  • Kai gerai įkais aliejus (ugnį vos vos sumažinkite), įmeskite 3-4 griežinėlius bulvių, greitai formuokite iš tešlos gumuliukų spurgutes ir dėkite į aliejų (dedu po 21 spurgutę į keptuvę, kurios skersmuo 22 cm, o aukštis apie 4 cm. Aliejaus pilu, kad būtų apsemta apie 3 cm).
  • Kepkite, kol gražiai apskrus (neprideginkit 🙂 . Aš truputį užsižiopsojau 🙂 ), nuolat apversdami spurgutes.
  • Apkepusius bulvių griežinėlius neužmirškite pakeisti kitais.

 

Iškepusias spurgutes apibarstykit cukraus pudra ir skanaus! 🙂

P.S. Šiame recepte parašyta: naminė varškė, naminiai kiaušiniai. Nebūtinai! Kitą kartą gali nepavykti ir su namine varške, nes ji gali būti labai riebi ir t.t. Tad drąsiai galite pirkti Vilkyškių juodojo katino pusriebės varškės 500 g dėžutę. Šią varškę aš visuomet perku ir dar nesu nusivylusi.  Be to, jūsų kepiniams labai daug reikšmės turės ir miltai… Pvz., naudojau malsenos kvietinius miltus ir jų reikėjo 50 ml daugiau. Va taip 🙂 

Recepto Kategorijos:
Desertai · Spurgos

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti