Virtų bulvių cepelinai - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Bal 13, 2016
7113 Peržiūrų
5 0
Virtų bulvių cepelinai

Įkėlė
Virtų bulvių cepelinai

Virtų bulvių cepelinai

Cepelinai, cepelinukai! Gardumėlis! Tik man žiauriai nepatinka terliotis, ypač su tarkuotų bulvių cepelinais. Išvirei, šeimyna sulapnojo ir viskas. Na, geriausiu atveju, dar kitą dieną pasišildysi ant keptuvės. Ir vis tiek jau ne tas. O štai virtų bulvių cepelinai… juos galima ir užšaldyti (čia tuo atveju, jei sulipdai didesnį kiekį), o paskui, reikalui esant, tik ištraukei iš kameros, metei į verdantį vandenį, išvirė ir… pirmyn: su grietine, su spirgučiais! 🙂

Pastaba. Išverdu 7,5 l talpos puodą mažų bulvių su lupyna (nuo puodo viršaus palieku apie 2 cm, kad bulves vanduo apsemtų). Šiaip niekada nesveriu jų. Kai sumalu mėsmale, tik tuomet pasveriu. Tuomet jau pagal turimą maltų bulvių kiekį, žinau, kiek reikės dėti krakmolo (1kg bulvių – 400 g krakmolo. Dažniausiai prireikia 3 pakelių po 400 g bulvių krakmolo, kai išverdu 7,5 l talpos puodą bulvių). Mėsos taip pat išverdu nemažai, 1700-1800 g. Mėsos nelieka nė gabalėlio. Viskas gaunasi „typ – top“. O jeigu retkarčiais išverdu kokius du kilogramus mėsos, nieko baisaus – likutį sunaudoju pyragėliams (kepu iš Mantingos bemielės tešlos) arba iškepu stambiai tarkuotų bulvių plokštainį su mėsos įdaru.

Iš nurodyto kiekio produktų nulipdysite 25 cepelinus. Tiek, kiek pajėgs įveikti Jūsų šeimyna, išvirsite, o likusius apvoliosite nedideliame kiekyje krakmolo, sudėsite į maišelius šaldymui (kiekvieną atskirai, kad nesuliptų) ir tegul jie keliauja į šaldymo kamerą.

Kad pagamintumėte virtų bulvių cepelinus, jums reikės:

Nedidelių bulvių, krakmolo, kiaulienos kumpio su riebaliuku (kitaip bus sausa mėsa), poros „gerų“ šaukštų grietinės, druskos, maltų juodųjų pipirų, svogūno, sviesto gabaliuko (apie 50 g).

Gaminimo eiga:

  • Išvirkite bulves, gerai ataušinkite (geriausia išvirti iš vakaro), nulupkite ir sumalkite mėsmale.
  • Padruskinkite ir gerai išminkykite su krakmolu.
  • Mėsą išvirkite, ataušinkite, sumalkite, sumaišykite su grietine, padruskinkite, papipirinkite.
  • Svogūną susmulkinkite, pakepinkite svieste ir sumaišykite su mėsa (tarp kitko, šį kartą užmiršau įdėti svogūno, ir nieko – skonis nepasikeitė 🙂 ).
  • Formuokite cepelinus. Aš visuomet gerai pavilgau rankas šaltame vandenyje, kad smagiau būtų lipdyti ir lygesnis bei glotnesnis būtų cepelinų paviršius.
  • Į puodą pilkite vandens, kai vanduo užvirs, padruskinkite ir sudėkite cepelinus. Kai užvirs, ugnį šiek tiek sumažinkite ir virkite 20 minučių. Puodą nuolat pasukioju (jokiu būdu nemaišau!), kad cepelinai nepriliptų prie dugno ir „pasivartytų“.
  • Išvirė? Dėkite į lėkštes, užpilkite padažu ir ragaukite.
Virtų bulvių cepelinai

Virtų bulvių cepelinai

Skanaus! 🙂

P.S. Jus sužavėjo aprašymas? Norite pamėginti patys pasigaminti ir patikrinti, ar tikrai skanūs šie cepelinai? Nepamirškite paspausti Like ir pasidalinti su draugais 😀

Vienas komentaras

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti