Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Bal 7, 2018
1655 Peržiūrų
9 0
Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu

Įkėlė
Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu

Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu

Visiškai nesudėtingai pagaminami žuvų suktinukai, bet verti šventinio stalo ir svečių pagyrų.

Labai sotu (vyrai įveikia po vieną suktinuką 🙂 ). Beje, jei file ploninsite, perpjaudami išilgai, bus plonesni file gabaliukai, smagiau susisuks, bus mažesni, greičiau iškeps, bet… ne visa žuvies filė gražiai pjaustosi. Ir šiaip, ką randi, tą nusiperki. Geriausia bus, jei pirkdami, paprašysite, kad pasvertų kuo plonesnius, bet nemažus filė gabaliukus. O šiaip tai, didesni suktinukai geriau, vienas – viena porcija, mažiau terliotis reikia ir t.t. Tiesa, labai skeptiškai žiūriu ir niekada neperku stiklinių šamų filė (Pangasija). Šį kartą buvau priversta nusipirkti būtent šios žuvies, nes jokios kitos ankstų rytą nuėjus į parduotuvę, nebuvo. Ir turiu pripažinti, kad šiems suktinukams gaminti ji kuo puikiausiai tiko. Ir netgi skaniau buvo nei su bet kuria kita žuvimi. Va tau ir Pangasija, va tau ir įsitikinimai 😀

Kad pagamintumėte žuvų suktinukus su špinatais ir sūriu, reikės:

6 atšaldytų žuvų filė gabalėlių, šaukšto citrinos sulčių, druskos maltų juodųjų pipirų, 3-4 saujų miltų, 3-4 saujų džiūvėsėlių, 1 kiaušinio (jei maži – dviejų), aliejaus kepimui.

Įdarui: 150 g – 200 g špinatų, didelio svogūno, 2 skiltelių česnako, fermentinio sūrio (naudojau Dvaro), sviesto 30 g (gal truputį daugiau buvo), druskos, maltų juodųjų pipirų.

Padažui: 6 šaukštų pomidorų padažo, 4 šaukštų majonezo, 2-3 česnako sklitelių (priklausys nuo jų dydžio), kapotų petražolių.

Gaminimo eiga: 

 • Žuvų filė nuplaukite, nusausinkite popieriniu rankšluosčiu, padruskinkite, papipirinkite, apšlakstykite citrinų sultimis.
 • Įdaras. Svogūną supjaustykite smulkiais kubeliais, česnaką smulkiai sukapokite ir truputį pakepinkite su sviestu. Sudėkite nuplautus špinatų lapus ir maišydami laikas nuo laiko, patušinkite. Kol neliks skysčio. Tada padruskinkite, papipirinkite ir sutrinkite elektriniu trintuvu iki vientisos masės.
 • Sūrį supjaustykite kuo plonesnėmis juostelėmis, bet neplačiomis. Geriausia – jau supjaustytą pirkti.
 • Ant kiekvieno žuvies filė gabalo dėkite po pora sūrio juostelių, tepkite (geriau per centrą) po pora šaukštelių špinatų įdaro
Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu

Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu

 • Susukite ritinuką. Nesigąsdinkite, kad įdaras bandys paėgti – tuoj sustabdysite jį 🙂
Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu

Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu

 • Kiekvieną ritinuką gerai apvoliokite iš visų pusių miltuose, paskui kiaušinio plakinyje ir galiausiai – džiūvėsėliuose. Ritinukus sudėkite ant lentelės, nes į keptuvę sudėti ir kepti geriausia visus iškart.
Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu

Žuvų suktinukai su špinatais ir sūriu

 • Įjunkite orkaitį, nustatę 200 C kaitrą. Taip, orkaitėje taip pat teks kepti, ne tik keptuvėje, jei gaminsite didelius žuvų suktinukus.
 • Dėkite į įkaitusį keptuvėje aliejų (aliejaus turi būti tiek, kad sudėjus suktinukus, jie būtų iki pusės apsemti, sumažinkite ugnį iki vidutinio kaitrumo ir apkepkite iš abiejų pusių (verskite atsargiai), kol įgaus „gražų švelnų įdegį” :). Jei bus nedideli suktinukai iš plonytės file, užteks, kad apkeps iš visų pusių keptuvėje, bet ant minimalios ugnies.
 • Į kepimo indą tieskite kepimo popieriaus ir sudėkite jau apkepusius suktinukus.
 • Žuvų suktinukus kiškite į orkaitę ir kepkite 30-35 minutes. Po kokių 10 minučių kepimo indą uždenkite folija.
 • Kol kepa suktinukai, išvirkite ryžius (užteks stiklinės Basmati ryžių + 2,5 stiklinės vandens ir druskytės trupučio. Pavirkite apie 10 minučių, ugnį išjunkite ir uždengę dangtį palikte, kad brinktų).
 • Padažas. Smulkiai sutarkuokite česnako skilteles ir sumaišykite su pomidorų padažu bei majonezu. Jei mėgstate, įmaišykite ir kapotų petražoliš saują, jei ne, net nesivarginkite jas smulkindami, palikite žuvų suktinukų papuošimui.
 • Galite tiekti: pilkite padažą, berkite ryžius, dėkite suktinuką ir puoškite petražolės šakele.

Skanaus valgant žuvų suktinukus su špinatais ir sūriu! 😉

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti