Tortas "Sniegelis" - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Sau 2, 2018
2966 Peržiūrų
15 0
Tortas „Sniegelis”

Įkėlė
Tortas "Sniegelis"

Tortas „Sniegelis”

Labai skanus tortas su vaniliniu grietinėlės kremu, paskanintu amaretu ir pačios iškeptais „Damų piršteliais”. Jei labai tingėsite puošti tortą, neturėsite tam pakankamai laiko arba pagalvosite, kad neturite tam sugebėjimų, puoškite kaip aš. Labai paprasta, neužima daug laiko, o ir atrodo ne taip jau ir prastai. O šiaip tai mažiausiai kreipiu dėmesio į torto išorę, svarbu, kad jis skanus.

Tortui „Sniegelis” pagaminti reikalingi produktai:

Tešlai: 100 g sviesto, 100 g cukraus pudros, 3 šaukštelių vanilinio cukraus, 6 kiaušinių trynių, 6 kiaušinių baltymų, 100 g cukraus, 120 g miltų, tarkuotos 1  citrinos žievelės, trupučio druskos.

Romo sirupui: 50 g cukraus, 80 ml vandens, 100 ml romo.  

Vaniliniam kremui: 2 kiaušinių trynių, 1 kiaušinio, 100 g cukraus, 20 g želatinos, 4-5 šaukštų vandens, 1-2 šaukštelio vanilinio cukraus, 40 ml amareto, 500 ml grietinėlės.

Papuošimui: 400 ml grietinėlės, juodojo šokolado drožlių, migdolų skiltelių, keletas „Damų pirštelių”. Arba: 250 ml grietinėlės, žiupsnio citrinų rūgšties, šaukšto cukraus,  migdolų miltų, kokoso drožlų, migdolų skiltelių ir šokolado pastilių.

Damų piršteliams: žr. https://skaniausi.net/damu-pirsteliai/

Gaminimo eiga:

  • Pirmiausia iškepkite pirštelius ir tegul vėsta.
  • Dabar gaminkite biskvitą. Minkštą sviestą išsukite su cukraus pudra ir vaniliniu cukrumi, po vieną dėkite kiaušinių trynius ir plakite, kol bus balsva masė. Baltymus išplakite iki putų ir, po truputį berdami cukrų, išplakite iki beveik standžių putų. Nusijotus miltus sumaišykite su citrinos žievele, trupučiu druskos ir po truputį, pakaitomis su išplaktais baltymais, sumaišykite su trynių mase Berkite truputį miltų ir išmaišykite, į masę įdėkite plaktų baltymų ir išmaišykite). Tešlą dėkite į sviestu išteptą bei miltais pabarstytą kepimo formą ir kepkite apie 40-50 minučių iki 180 C įkaitintoje orkaitėje. Biskvitą atvėsinkite, padalinkite į du sluoksnius. Apatinį dėkite į formą.
  • Paruoškite sirupą. Cukrį supilkite į verdantį vandenį ir truputį pavirę nukaiskite, supilkite romą. Švelniai braukdami šepetėliu, truputį suvilgykite apatinį torto sluoksnį.
  • Kremui išbrinkinkite želatiną su 4-5 šaukštais virinto vandens. Trynius su kiaušiniais ir cukrumi plakite pirmiau virš karšto vandens, o kai formuosis baltos putos (ilgai netruks plakimas), perkelkite indą su plakiniu į ledinį vandenį, kad atvėstų. Į išbrinkusią želatiną, suberkite vanilinį cukrų bei amaretą ir šildykite, kol želatina ištirps. Tada supilkite į kiaušinių masę ir gerai išmaišykite. Grietinėlę išplakite iki standžių putų ir atsargiai įmaišykite į kiaušinių masę. 
  • Kremu nestorai užtepkite apatinį biskvitą. Pirštelius po vieną merkite į romo sirupą ir išklokite pirmą sluoksnį. Ant pirštelių krėskite pusė likusio kremo, išlyginkite paviršių. Išdėliokite antrąjį pirštelių sluoksnį, prieš tai po vieną juos pamirkę romo sirupe. Sudėkite likusį kremą, išlyginkite paviršių ir uždėkite ant jo biskvitą. Biskvito drėkinti nereikia.
  • Taip paruoštą tortą palaikykite per naktį vėsiai, kad sluoksniai persigertų.
  • Rytojaus dieną išplakite grietinę iki putų ir aptepkite ja troto šonus bei viršų. Migdolų skiltelėmis papuoškite torto šonus. Likusią grietinėlę krėskite į konditerinį maišelį ir apskritu ar žvaigždutės formos antgaliu išspauskite ant torto viršaus kauburėlius, išdėliodami kaip norite ir kaip jums gražu. Papildomai galite puošti piršteliais (jų truputį liks), šokolado drožlėmis.
  • Aš tokio didelio kiekio grietinėlės nenaudojau + pagardinau ją citrinos rūgštimi ir cukrumi, nes pagalvojau, jog beskonė grietinėlės masė nesuteiks tortui jokio stulbinančio skonio. Šonus papuošiau kokoso drožlėmis. Viršų – migdolų skiltelėmis ir baltojo bei pieniško šokolado pastilėmis. 

Štai ir viskas. Dabar belieka tik mėgautis tortu „Sniegelis”.

Skaaaanaus! 😀

Pastaba. „Plakite pirmiau virš karšto vandens”, reiškia dubenį ne įmerkti į vandenį, o plakti uždėjus ant siauresnio puodo.

Recepto Kategorijos:
Desertai · Tortai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti