Žuvies kepsneliai su daržovių pagardu - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Lie 7, 2021
762 Peržiūrų
8 0
Žuvies kepsneliai su daržovių pagardu

Įkėlė
Žuvies kepsneliai su daržovių pagardu

Žuvies kepsneliai su daržovių pagardu

Kodėl apvolioju krakmolo ir miltų mišinyje žuvį prieš kepimą? Taip „nesveikai” gaminu? Paprasčiausiai, ne taip greitai apdega, nei apvoliojus vien miltuose ar tešloje, o juk reikia, kad žuvis gerai iškeptų…, kepu ant silpnesnės ugnies apie 5-7 minutes vieną pusę…

Perku aliaskinių menkių filė be odos ir kaulų. Aišku, ne iš parduotuvės, iš prekeivių lenkiška produkcija(dėžę po 5 kg) – patikrintas reikalas: atitirpinta – nevandeninga, kepama filė nesusileidžia.

Puikumėlis! Aišku, jeigu pirkčiau jūros lydekos filė – skonis būtų švelnesnis, bet… šis variantas netinka, nes žuvis kažkaip nevykusiai sušaldyta, atitirpinus daug vandens, pati ji kepama beveik susileidžia.

Kad pagamintumėte Žuvies kepsneliai su daržovių pagardu, reikės:

6 menkės filė siaurų gabaliukų (vieno ilgis apie 17-18 cm, plotis 5 cm), poros šaukštų citrininių žuvies prieskonių (arba 1 šaukšto citrininių žuvies prieskonių ir 1 šaukšto Saudr prieskonių mišinio žuviai), geros saujos miltų, geros saujos bulvių krakmolo, aliejaus kepimui.

Pagardui: 2 nemažų morkų, svogūno, 2 saujų susmulkintų svogūno laiškų, 1 saujos susmulkintų krapų, trupučio druskos, maltų juodųjų piprų, trupučio aliejaus.

Garnyrui: Basmati ryžių.

Gaminimo eiga:

  • Jeigu žuvies filė išimta iš šaldiklio, palaukite, kol atitirps. Nupilkite atsiradusį skystį. Tuomet gerai apibarstykite prieskoniais žuvies ir palikite apytiksliai 10-15 minučių (gali pabūti taip ir pusvalandį, ir valandą, priklausomai nuo to, kiek laiko turite gaminimui).
  • Sutarkuokite morkas, supjaustykite svogūną. Pakepinkite su nedideliu kiekiu aliejaus, kol daržovės suminkštės, papipirinkite, padruskinkite. Jeigu matysite, jog aliejaus trūkumas, daržovės nesikepina, o džiūsta, įpilkite truputį, apie 50 ml vandens. Suberkite svogūnų laiškus bei krapus ir patroškinkite. Nereikia ilgai troškinti, svarbu, kad vandens liks vos vos, svogūnai bei morkos bus minkšti, o svogūnų laiškai nepakeitę spalvos.
  • Užkaiskite ryžius, virkite neilgai, basmati ryžiams užtenka 10 minučių (perku pakeliais).
  • Į keptuvę pilkite aliejaus, kai įkais dėkite miltų/krakmolo mišinyje apvoliotus žuvies gabalėlius ir sumažinę ugnį, kepkite. Kepu maždaug apie 5-7 minutes vieną pusę.
  • Žuvies kepsneliai su daržovių pagardu skanu pomidoriukais ir trupučiu majonezo, kurio uždedu ant daržovių pagardo.
  • Pagardas gali būti gaminamas ir be krapų, svogūnų laiškų – čia tiems, kas jų nemėgsta arba įsivaizduoja, jog nemėgsta 😉
Žuvies kepsneliai su daržovių pagardu

Žuvies kepsneliai su daržovių pagardu

Skanaus! 😉

Recepto Kategorijos:
Žuvies antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti