Virtų bulvių cepelinai su vištiena - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Rgs 13, 2019
962 Peržiūrų
4 0
Virtų bulvių cepelinai su vištiena

Įkėlė
Virtų bulvių cepelinai su vištiena

Virtų bulvių cepelinai su vištiena

Pastaba. Naudojau Vilniaus paukštyno vištienos faršą. Šį kartą, pakepintą su svogūnais mėsą pertryniau elektriniu trintuvu. Krakmolo sunaudojau 400 g pakelį (palikau cepelinų apvoliojimui maždaug tris su kaupu šaukštus. Ta prasme apytiksliai 10 su kaupu šaukštų bulvių masei ir likusieji 3 su kaupu šaukštai apvoliojimui).

10 normalaus dydžio cepelinų reikės:

1 kg ir 100 g virtų su lupyna bulvių (svoris jau nuluptų bulvių),  10 didelių su kaupu šaukštų krakmolo, 1 šaukšto manų, druskos.

Įdarui: 450 g vištienos faršo, 1 vidutinio dydžio svogūno, 2 česnako skiltelių, druskos, maltų juodųjų pipirų, 3-4 šaukštų aliejaus, 1 šaukšto grietinės.

Padažui: 50 g  sviesto mišinio su žolelėmis Saulutė ir poros didelių šaukštų grietinės, šaukšto ar daugiau smulkintų krapų.

Gaminimas: 

  • Bulves išvirkite iš vakaro. Tegul pastovi per naktį vėsiai.
  • Bulves nulupkite ir sutarkuokite smulkesne nei burokinė tarka.
  • Suminkykite jas su krakmolu, manais ir druska (apie 10 g ).
  • Svogūną supjaustykite nedideliais kubeliais.
  • Į keptuvę pilkite aliejaus ir žerkite svogūnus, smulkiai įtarkuokite česnako skilteles. Kai tik pradės čirškėti, sudėkite vištieną. Kepkite nuolat pamaišydami mentele. Kepkite ant silpnesnės ugnies, galite uždengti dangčiu. Kepkite, kol visiškai suminkštės svogūnai (kepiau 20 minučių). Kai pravės, padruskinkite, papipirinkite, įmaišykite grietinę. Paminkykite.
  •  Iš bulvių masės ant delno suplokite paplotėlį, į vidurį dėkite mėsos įdarą, suformuokite cepeliną, apvoliokite krakmole ir dėkite ant lentelės.
  • Kad būtų lengviau formuoti cepelinus – rankas nuolat pavilgykite vandenyje.
  • Pasūdytą vandenį užvirkite ir dėkite cepelinus. 
  • Kai pradės kunkuliuoti dar kartą, virkite ant vidutinio kaitrumo ugnies 15 minučių atidengtus (arba: kai vanduo su cepelinai užvirs ir po keleto minučių cepelinai iškils į paviršių, virkite 10 – 12 minučių). Na, kaip ten bebūtų, teks virti apie 15 minučių 😉
  • Patiekite  Virtų bulvių cepelinai su vištiena užpiltus grietinės – sviesto padažu (sviestą ištirpinkite ir įmaišykite grietinę. Ilgai nekaitinkite). 
Virtų bulvių cepelinai su vištiena

Virtų bulvių cepelinai su vištiena

Skanaus! 😀

Panašūs receptai:  https://skaniausi.net/cepelinai-su-pakepinta-mesa/ , https://skaniausi.net/virtu-bulviu-cepelinai-su-varske/ , https://skaniausi.net/virtu-bulviu-cepelinai-su-grybu-idaru/

Recepto Kategorijos:
Kepsniai ir antrieji patiekalai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti