Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena - Skaniausi patiekalų receptai! Kulinarija.
Vas 2, 2023
2459 Peržiūrų
6 2
Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena

Įkėlė
Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena

Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena

Žemaičių blynams labiausiai tinka su lupenomis virtos bulvės, kurios atvėsusios nulupamos ir sumalamos! (ši pastaba toms šeimininkėms, kurios neįsigilina į receptą, o paskui dejuoja, kad neįmanoma, nesąmonė gaminti žemaičių blynus iš bulvių su lupena  😅

     Beje, labai teisingai pasielgsite, jei valgiaraštį planuosite iš anksto ir bulvių išsivirsite iš vakaro.

     Mintis išsikepti žemaičių blynų neretai šauna į galvą turint vakarykštės bulvių košės likučių. Nepatariu. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kiek pieno ir sviesto dėta į tą bulvių košę. Tačiau didžiausias pavojus ruošiant blynų masę iš košės likučių tas, kad ji bus skysta, jos nesuformuosite… 🙁  O stengiantis masę padaryti pakankamai tirštą ir formuojamą, pridėsite per daug krakmolo, miltų ir tuomet blynai bus guminiai. Jei vis dėlto užsispyrėte tokiu būdu sunaudoti bulvių košės likučius, galbūt vertėtų blynus formuoti mažesnius ar net be įdaro, tik pridedant dar, pavyzdžiui, varškės ( jos tikrai nesijaus, blynai bus minkštučiai, skanūs 😉 ) https://skaniausi.net/bulviu-ir-varskes-blynai/

      Miltai ar krakmolas? Geriausias santykis! Vienam kilogramui virtų bulvių užtenka 1 didelio ar 2 labai mažų kiaušinių, pagal skonį druskos ir apie 100 g krakmolo. Krakmolo reikia berti atsižvelgiant į bulvių krakmolingumą, tačiau naudojant klasikinių bulvių veisles – „Vinetą“ ar „Laurą“ – 100 g bus optimalu. Yra žmonių, kurie deda perpus miltų ir krakmolo, bet,  dažniausiai įvyksta cheminė reakcija ir miltai tik dar labiau suskystina masę. Tada šeimininkės deda dar daugiau miltų ir prasideda pasaka be galo 🥹 Geriau jau dėkite tik krakmolo, o miltų atsisakykite. 

Virta mėsa ar pakepinta tik sumalta šviežia mėsa? Skoniui draugų nėra 😉  Mūsų šeimai labai skanu su pakepinta mėsa, kaip ir šiame recepte (pabandykite, tikrai pajusite skirtumą).

Pastaba. Pagal mano receptą pagaminta tešla – lipnoka. Blynus formavau vilgydama delnus į šaltą vandenį. Na, aišku, ne taip, kad vanduo varvėtų nuo rankų, bet delnai visuomet turi būti drėgni. Tokiu atveju, tešla gerai sulips, blynai nepairs ir bus labai minkšti.

! Svarbiausia – tešlos neperminkykite, nes ji bus siaubingai lipni.

! Suformuotus blynus dėkite tik tuomet, kai įkais taukai ar aliejus (nežinau, ką jūs naudosite).

Iš nurodyto produktų kiekio pagaminau 11 didelių žemaičių blynų

Kad pagamintumėte Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena, reikės:

Tešlai: 1,5 kg išvirtų bulvių  (svoris jau nuluptų bulvių, o verdu daugiau apytiksliai 200 g, nes būna taip, kad apytiksliai), 1 kiaušinio, 150 g bulvių krakmolo, druskos apie šaukštelį.

Įdarui: 700 g maltos kiaulienos (bet ne kumpio, nes bus sausa mėsa), 3 česnako skiltelių, maltų juodųjų pipirų, druskos.

Gaminimo eiga: 

  • Išvirkite bulves su lupena (visada verdu kuo vienodesnio dydžio ir mažas), o kai atvės, nulupkite.
  • Bulves sutarkuokite (galima ir sumalti, bet man daugiau terliojimosi, įrankių plovimo…), Tarkuoju smulkesne nei burokinė tarka (kairėje)

 

  • Įmušite kiaušinį, suberkite krakmolą, padruskinkite ir viską gerai išminkykite.
  • Faršą pakepinkite keptuvėje  ant vidutinės kaitros ugnies apie 15 minučių, nuolat pamaišydami. Tada įtarkuokite česnako, padruskinkite, papipirinkite ir dar pakepkite apie 5 minutes. Neužmirškite pamaišyti mentele.
  • Iš bulvių masės formuokite blynus: atgnybkite bulvių tešlos gabalėlį, suplokite tešlą į delną, tada įdėkite maždaug 2 arba 1,5  šaukšto mėsos, užverkite blyną, išlyginkite drėgnomis rankomis blyno paviršių.
Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena

Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena

  • Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir jame ant truputį mažesnės nei vidutinė kaitros ugnies kepkite blynus, apkepdami iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Aš apverčiau po kelis kartus. Jeigu taip apytiksliai, tai gavosi, jog kiekvieną blyno pusę kepiau po 10 – 12 minučių.  
Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena

Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena

  • Valgykite su grietine.
Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena

Žemaičių blynai su pakepinta kiauliena

Skanaus! 😉

Panašūs receptai: https://skaniausi.net/zemaiciu-blynai-is-varskes-ir-bulviu-teslos/https://skaniausi.net/skanuteliai-zemaiciu-blynai-su-grybu-idaru/https://skaniausi.net/zemaiciu-blynai-su-kalakutiena/

Recepto Kategorijos:
Blynai, koldūnai, virtiniai

Dar nėra komentarų

× Norėdami prisijungti prie diskusijos, turite prisijungti